Grad medali lekkoatletów z ZSZ w Rawiczu!

Osiem krążków w etapie rejonowym podczas Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu!

Na leszczyńskim stadionie w biegu na dystansie 100 metrów bezkonkurencyjna okazała się Kamila Kędzia. Kolejny złoty medal zdobyła w rzucie oszczepem 500g Wiktoria Niedźwiedź. Na drugim miejscu rywalizację w skoku w dal zakończyła Joanna Mosiek, a trzecia w pchnięciu kulą 4kg była Aleksandra Ratajczak.

Męska część reprezentacji do zmagań przystąpiła w komplecie, zdobywając trzy medale indywidualne i jeden w sztafecie. Na drugim stopniu podium w rzucie oszczepem 800g stanął Konrad Niwczyk. Brązowe medale zdobyli: Mariusz Niedźwiedź w biegu na 800 metrów oraz Arkadiusz Stachowski w pchnięciu kulą 6kg. Sztafeta 4×100 metrów w składzie: Nikodem Rogal, Adrian Łukowiak, Bartosz Zygmunt i Hubert Balbus również wywalczyła 3. miejsce. Wysokie lokaty zdobyli: Mateusz Woziwodzki (4. w oszczepie 700g), Jakub Rolek (4. na 1.500m), Wojciech Tyczyński (5. na 1.500m), Hubert Balbus (5. na 1.500m), Arkadiusz Woźniak (5. na 400m) i Nikodem Rogal (7. w skoku w dal). W zmaganiach udział wzięli również: Grzegorz Heinze, Artur Stolarek, Kamil Mosiek, Michał Gąsiorowski i Norbert Boszko. Opiekunem reprezentacji była Weronika Waresiak.

Drużyna ZSZ Rawicz w klasyfikacji męskiej zajęła bardzo wysokie drugie miejsce, ustępując jedynie ZSE Leszno. Na trzeciej lokacie uplasowało się ZST CKZiU Leszno. Wszystkim sportowcom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w wiosennym rzucie Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.