I miejsce uczennicy ZSZ w „Turnieju o pióro gżegżółki”

W dniu 12 listopada w Pałacu w Pakosławiu uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wzięli udział w Turnieju Polonistycznym „O pióro gżegżółki”.  Przygotowane pytania dotyczyły zagadnień z ortografii, interpunkcji, przysłów i szeroko rozumianej poprawności językowej w zakresie składni, fleksji oraz semantyki.

Julia Alcer z kl.1 TE zaprezentowała ogromną wiedzę polonistyczną i zajęła pierwsze miejsce. To wydarzenie nabiera szczególnego znaczenia, kiedy uświadomimy sobie, jak wszechobecne we współczesnym świecie jest lekceważenie wszelkich zasad poprawności językowej.

Gratulujemy uczennicy kultury języka i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorem turnieju oraz fundatorem nagród była Fundacja Rodziny Duda. Wszyscy uczestnicy wzięli ponadto udział warsztatach na temat etykiety językowej i możliwych sposobów zaprezentowania się w Internecie.

 

Elżbieta Majewska
polonistka ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content