Ile zamówić, jak dowieźć, przyjąć i gdzie odstawić – tak logistycy poznawali IKEA Wrocław

W dniu 18 czerwca 2018 r. uczniowie klasy drugiej Technikum z ZSZ w Rawiczu, kształcący się w zawodzie technik logistyk odbyli kilkugodzinne warsztaty w sklepie IKEA we Wrocławiu. Dzięki uprzejmości kierownictwa IKEA Wrocław uczniowie mieli okazję posłuchać i zobaczyć w praktyce jak zorganizowana jest logistyka oraz sprzedaż w największym w Polsce punkcie sprzedaży detalicznej w grupie IKEA.

Kierownik działu logistyki opowiedział jakie są strategie IKEA w zakresie zarządzania zapasami, dostawami, uzupełniania towarów na halę sprzedażową, przedstawił zasady przyjmowania dostaw towarów, zachowania bezpieczeństwa wobec klienta i pracownika. Zwrócił uwagę na strategie ochrony środowiska, szczególne działania IKEA w tej dziedzinie (np. wykorzystywanie wody opadowej wewnątrz firmy, farma wiatrowa) oraz utylizację odpadów ze sklepu. Po bardzo ciekawej prezentacji uczniowie zobaczyli wszystkie działania w praktyce. Przeszli przez duże powierzchnie strefy składowania, niedostępne dla klientów, przez strefę przyjęć, doki przeładunkowe, plac manewrowy oraz strefę postoju środków transportu wewnętrznego. Logistycy z IKEA opowiadali o zakresie prac wykonywanych na swoich stanowiskach. Uczniowie mieli okazję skonfrontować swoją wiedzę z praktyką, zadać pytania, posłuchać i zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda ich przyszły zawód.

Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem wielkości działań i procesów w IKEA, zaangażowania pracowników, powagi wszelkich przepisów i stosowania się do strategii narzucanych przez IKEA. To była bardzo dobra lekcja kształtująca właściwe postawy do pracy i nauki.

 

Alicja Stachowska
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content