Jak przeżyć wszystko jeszcze raz, czyli  pożegnanie Absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia. 

25 czerwca br. odbyła się w ZSZ w Rawiczu uroczysta akademia zamykająca rok szkolny 2020/ 2021. Tego dnia uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia odbierali świadectwa ukończenia szkoły i zamykali kolejny życiowy etap.

Na uroczystości pojawiła się p. Katarzyna  Łęcka – nowa Naczelnik Wydziału Oświaty, Promocji i Rozwoju, która w swoim przemówieniu podkreśliła, jak trudny dla edukacji był miniony rok szkolny. Podziękowała nauczycielom za ciężką pracę, rodzicom za zaangażowanie, a młodzieży pogratulowała ukończenia szkoły i życzyła udanych wakacji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się rodzice uczniów, a także przedstawiciele rawickich firm współpracujących ze szkołą.

Wicedyrektor Daria Jagła w swoim przemówieniu podkreśliła wagę kształcenia zawodowego i podziękowała wszystkim, którzy podnoszą jego jakość.

Tego dnia w ZSZ w Rawiczu otwarty został Kącik Pamięci, bo jak podkreśliła wicedyrektor:„ bez przeszłości nie ma teraźniejszości”.

Najważniejsza tego dnia była jednak młodzież. Tytuł „ Najlepszego Absolwenta Branżowej Szkoły I Stopnia” otrzymała Lidia Rąpała z klasy 3cw. Dwie osoby otrzymały świadectwo z wyróżnieniem.

Wręczanie świadectw połączone zostało z koncertem, którego myśl przewodnia pochodziła z piosenki Krzysztofa Krawczyka „ Jak przeżyć wszystko jeszcze raz”? Niezwykłe kreacje sceniczne stworzyły tego dnia dwie osoby – uczennica Wiktoria Wojtyczka, której niezwykły głos oczarował wszystkich, a także nauczyciel Robert Korczak, który zaśpiewał jeden z przebojów Krzysztofa Krawczyka.

Koncert prowadzili uczniowie technikum ekonomicznego – Aleksandra Olbińska i Radosław Niziołek, a całą akademię przewodniczący szkoły – Bartosz Kowalski.

Absolwentom Branżowej Szkoły I Stopnia życzymy powodzenia w dorosłym życiu, dokonywania właściwych wyborów, szczęścia i spełnienia osobistego.

S. Kasprzak

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content