Jak zarządzać produkcją i zapasami?

Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie klasy drugiej Technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu, kształcący się w zawodzie technik logistyk w firmie Diehl Controls Polska Sp. z o.o w Namysłowie.  W dniu 11 kwietnia br. uczniowie wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych Alicją Stachowską i Magdaleną Sikorą zwiedzali i poznawali tajniki zawodu na halach produkcyjnych i magazynach firmy DIEHL Controls w Namysłowie. Dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pani Adriany Maligłówki, pracownika działu HR, uczniowie mogli obserwować bardzo precyzyjne procesy produkcji podzespołów elektronicznych, zasady zamawiania i uzupełniania materiałów na produkcję, sposoby ich pobierania, dostarczania i transportu z magazynu na halę produkcyjną. Mieli okazję zobaczyć procedury przyjmowania dostaw, kontroli ilościowo-jakościowej materiałów, identyfikacji i znakowania kodami kreskowymi komponentów do produkcji, zasady lokowania zapasów na regałach w magazynie wysokiego składowania. Szczególną uwagę uczniów zwrócił magazyn w formie dużego regału okrężnego w pełni zautomatyzowanego. Pracownik działu IT Pan Łukasz Janczura przedstawił uczniom zastosowanie i korzyści płynące z programów informatycznych wykorzystywanych w firmie.

Młodzież miała okazję zobaczyć logistykę na wysokim poziomie, w pełni zautomatyzowane i nowoczesne rozwiązania produkcyjne, magazynowe, ogólne zasady zarządzania dużą firmą oraz sama doświadczyła jak dba się o właściwe warunki bezpieczeństwa i zasady BHP, kiedy już na wejściu musiała ubrać się w specjalne fartuchy, buty i opaski odprowadzające ładunki elektrostatyczne chroniące czułą elektronikę produkowaną w firmie.

Firma DIEHL Controls chętnie przyjmuje praktykantów i współpracuje z lokalną szkołą, sponsorując klasę patronacką w zawodzie technik elektronik. Pracownicy przyjęli uczniów bardzo serdecznie i w pełni zaangażowani starali się zobrazować praktyczne wykorzystanie nowoczesnej logistyki, za co nauczyciele i uczniowie ZSZ w Rawiczu szczerze podziękowali.

 

Alicja Stachowska
Nauczycielka przedmiotów zawodowych w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content