Jedyny taki wieczór w roku szkolnym…

W dniu 7 grudnia br. z  inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i pod nadzorem opiekunów pani Magdaleny Nawrot i pana Rafała Jędrzejaka zorganizowana została już po raz drugi Noc Mikołajkowa w ZSZ w Rawiczu. Zeszłoroczne spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży i grona pedagogicznego, dlatego też tegoroczna edycja tego wydarzenia została poszerzona o dodatkowe atrakcje.

Uroczystego otwarcia Nocy Mikołajkowej dokonał dyrektor placówki p. Piotr Mosiek podkreślając, jak ważne dla budowania dobrych relacji szkolnych są tego rodzaju przedsięwzięcia. Życzył wszystkim dobrej zabawy, powodzenia w grach zespołowych i satysfakcji z wieczoru spędzonego w dość niecodzienny, nieoczywisty sposób w murach szkolnych. Podziękował także grupie młodzieży, która dzień wcześniej odwiedziła oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Rawiczu i uatrakcyjniła czas małym pacjentom.

Symbolicznym rozpoczęciem Nocy Mikołajkowej było wspólne przygotowanie ozdób świątecznych i ubieranie choinki, która stanęła w holu szkoły. Wśród atrakcji przewidzianych dla młodzieży znalazły się m.in. mecz siatkówki, karaoke, gry komputerowe. Dużą popularnością cieszyli się Milionerzy, a rywalizacja o punkty zarówno wśród nauczycieli i uczniów wywołała wiele emocji. Najlepszy w tych zmaganiach okazał się syn pani wicedyrektor Bartosz Stelmaszyk, który odpowiedział bezbłędnie na największą ilość pytań. Dla uczniów chcących spróbować swoich sił w gotowaniu przygotowano na ten wieczór MasterChefa, na wzór znanego programu telewizyjnego. Zadaniem młodzieży było przygotowanie jednego dania – pierogów ze szpinakiem i jajkiem. Jury zdecydowało, że najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie uczniowie  z klasy 1 TŻ Wiktoria Rosiak i Paweł Krzyżoszczak. Noc w szkole to nie tylko zabawa… Pani Katarzyna Cieślak zorganizowała dla młodzieży 5 godzinny maraton matematyczny, w czasie którego młodzież pod jej nadzorem rozwiązywała arkusze maturalne z przedmiotu.

Noc Mikołajkowa była zatem doskonałą okazją do zintegrowania społeczności szkolnej, wspólnej zabawy i spędzenia czasu w szkole w zupełnie inny sposób. Dla uczestników przygotowano skromny poczęstunek i napoje, a zwycięzcy poszczególnych zmagań otrzymali dyplomy i skromne upominki.

 

Sabina Kasprzak
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress