KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW ZSZ W RAWICZU!

W dniu 2 października 2018 roku na rawickim stadionie żużlowym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Rawickiego w Drużynowych Biegach Przełajowych, w których startowali uczniowie wszystkich szkół powiatu rawickiego. Spośród grupy uczniów reprezentujących Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu, drużyna chłopców oraz czworo zawodników uzyskało awans do finału wojewódzkiego. Opiekunami uczniów byli pani Magdalena Ratajczak i pan Janusz Majer.

Męska reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu miała do pokonania dystans  2500 m i stanęła na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji drużynowej.                         W klasyfikacji indywidualnej mistrzem powiatu został uczeń klasy 1cw – Wojciech Tyczyński, a trzecie miejsce zajął Mariusz Niedźwiedź z klasy 4 TB.

Skład drużyny chłopców: Tyczyński Wojciech, Niedźwiedź Mariusz, Rolek Jakub, Rogal Nikodem, Grzelczak Kacper, Kowalewicz Patryk, Adamiak Michał, Woźniak Arkadiusz, Stolarek Artur.

Dziewczyny pokonywały dystans 2000 m i w klasyfikacji drużynowej zajęły II miejsce. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej najlepsza okazała się uczennica klasy 1 TE – Joanna Mosiek, która zajęła drugie miejsce. Tuż za nią, na trzecim miejscu bieg ukończyła uczennica klasy 2 bw – Kamila Kędzia.

Skład drużyny dziewcząt: Mosiek Joanna, Kędzia Kamila, Jaróżek Dominika, Samól Beata, Kuźnia Lidia, Maćkowiak Daria, Grębowska Anna, Rudyńska Ewa, Kędzia Wiktoria, Gubańska Weronika.