KOŁO NAUKOWE „INVENTOR” W RAWICKIM ZSZ ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ!

W celu rozszerzenie wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii w dniu 2 października br. z inicjatywy dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu pana Piotra Mośka zorganizowano w Rawickiej Fabryce Wyposażenia Wagonów RAWAG Sp. z o.o. pierwsze spotkanie inaugurujące działalność Koła Naukowego „INVENTOR”.

W spotkaniu niniejszym uczestniczyła dwunastoosobowa grupa uczniów kształcąca się w zawodzie technik mechanik z klasy drugiej i trzeciej wraz
z opiekunem p. Mateuszem Pruchnikiem oraz p. dr Piotrem Mośkiem – dyrektorem szkoły, dr inż. Paweł Krysiński – dyrektor techniczny w firmie RAWAG wraz ze współpracownikami:  p. Michałem Chmielarczykiem – kierownikiem działu R&D i Maintenance oraz p. Andrzejem Bartnikowskim – kierownikiem produkcji.

Podczas spotkania został zaprezentowany zakres działalności przedsiębiorstwa oraz główne cele i zamierzenia funkcjonowania Koła Naukowego, które swoje zajęcia odbywać będzie w firmie RAWAG.

Uczniowie również zwiedzili zakład poznając specyfikę pracy poszczególnych działów firmy, którą będą wykorzystywali podczas comiesięcznych spotkań, gdzie będą realizować zadania z zakresu budowy, projektowania i sterowania elementów maszyn i urządzeń. Funkcjonowanie Koła Naukowego jest kontynuacją porozumienia podpisanego kilka miesięcy wcześniej pomiędzy szkołą a firmą RAWAG w ramach sprawowanego przez nią patronatu branżowego nad placówką.

 

 Mateusz Pruchnik
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress