Konkurs – Fotografia Dziadka Mroza.   

Rosyjski Dziadek Mróz, czyli Święty Mikołaj obchodzi  urodziny 18 listopada. Z tej okazji biblioteka szkolna ogłosiła w tym dniu konkurs na  jego fotografię.  Celem przedsięwzięcia  było zachęcenie uczniów i nauczycieli  do czynnego zainteresowania  tematyką Mikołajek oraz tradycją Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach. Dziadek Mróz to odpowiednik naszego Św. Mikołaja i  obchodzi urodziny od 2005 roku. Nie wiadomo,  ile ma naprawdę lat.  Jego siedziba   mieści się w miejscowości Wielikij Ustiug , na północy europejskiej części Rosji.

Bardzo nas cieszy, że zainteresowanie konkursem zaobserwowaliśmy u uczniów klas branżowych.  Może dlatego, że wielu z nich przebywa na przymusowym urlopie związanym pandemią i ma  teraz więcej  czasu niż wcześniej.

Pierwsze miejsce w  konkursie zajęła Jowita Hupa z klasy II aw, która przedstawiła  Dziadka Mroza w fantazyjnej postaci. Nie ma on tradycyjnego stroju i  białej brody, ale  tylko bardzo mroźne kolory. Drugie miejsce zajął Patryk Sowiński z klasy I aw, a trzecie Wioleta Maćkowiak z tej samej  klasy. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez pracowników szkolnej biblioteki.

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress