KONKURS „LESEN GEHEN” W RAWICKIM ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH

W dniu 4 października br. odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu etap szkolny konkursu pięknego czytania w języku niemieckim „Lesen gehen”. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów literaturą i kulturą państw niemieckiego obszaru językowego, podnoszenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, poprawnej wymowy i dykcji.

W konkursie uczestniczyło 11 uczniów, którzy czytali po dwa wiersze wybrane z kanonu poezji niemieckojęzycznej. Jury w składzie: pani Patrycja Stelmaszyk i pani Małgorzata Kędzia oceniało płynność czytania, wymowę, intonację oraz interpretację. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się  następujący uczniowie: Martyna Lorenc z klasy 1TLG i Michał Janson z klasy 2TB. To oni najpiękniej przeczytali wiersze w języku niemieckim. Wyróżnienia ponadto otrzymali: Nikola Ściana kl. 2TŻ, Krzysztof Szymczak kl. 4TLG
Łukasz Parysek kl.1TTi oraz Jakub Klupś kl. 2TLG.

Dyplomy za udział w konkursie otrzymali tymczasem: Karolina  Sidor kl. 3TŻ, Daria Berus kl.2TB, Kamil Malak kl 2TLG, Mieszko Świergocki kl. 4TTM oraz Hubert Jarmuż kl. 1TM.

Uczniowie otrzymali z rąk dyrektora szkoły p. Piotra Mośka oraz organizatorek konkursu upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Uczniów do konkursu przygotowały germanistki –  P. Stelmaszyk, M. Nawrot i M. Kędzia.

 

Małgorzata Kędzia
Nauczyciel w ZSZ w Rawiczu

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress