Konkurs pięknego czytania w języku niemieckim

W dniu 23 listopada br. dwóch  uczniów naszej szkoły: Michał Janson z klasy 3 tb i Ksawery Łuczak z klasy 1tti pod opieką pani Anny Cwojdzińskiej uczestniczyło w wojewódzkim etapie konkursu pięknego czytania wierszy w języku niemieckim Lesen gehen. Zawody miały miejsce w Bibliotece Filologicznej NOVUM na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu.
W konkursie uczestniczyły 24 szkoły z Wielkopolski i powiatu wałeckiego. Celem konkursu było m. in. propagowanie języka niemieckiego oraz zainteresowanie uczniów literaturą i kulturą państw niemieckiego obszaru językowego, uwrażliwienie na piękno języka literackiego, podnoszenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, poprawnej wymowy i dykcji.
Nasi uczniowie nie zajęli wprawdzie pierwszych lokat, ale pięknie przeczytali przygotowane pod opieką germanistek pani Magdaleny Nawrot i pani Małgorzaty Kędzi wiersze. Już sam udział w tym etapie konkursu był dla uczniów wielkim wyróżnieniem.
Michałowi i Ksaweremu serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Kędzia
Nauczycielka ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content