Konkurs plastyczny „Kierunek biblioteka”

W dniu 23 października  2018 r. odbył się zorganizowany przez bibliotekę szkolną konkurs plastyczny pt. „Kierunek biblioteka”. Do udziału w nim zaproszeni zostali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Zadaniem uczestników było stworzenie pracy, której głównym tematem była nowość książkowa w dowolnym formacie.
Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania biblioteką, zachęcenie  młodzieży do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności, a co najważniejsze,  zachęcenie uczniów do czytania nowości wydawniczych, zakupionych dla biblioteki Zespołu Szkół Zawodowych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Mamy nadzieję, że przyczynimy się  w ten sposób do rozwoju zainteresowań naszych uczniów oraz zaspokojenia potrzeby ekspresji i umożliwienia im osiągnięcia sukcesu.
W konkursie wzięli udział uczniowie reprezentujący różne typy szkół. Niezmiernie cieszy nas fakt, że do konkursu przystąpili zarówno uczniowie technikum, jak i zasadniczej szkoły zawodowej. Na ręce organizatorów oddano prace wykonane rozmaitymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zainteresowanie komisji, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, dlatego nagrodzono prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy. Doceniono pomysłowość, różnorodność tematów oraz spore zaangażowanie uczniów. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Weronika Balcer z kl. III TE, Katarzyna Zachaś z kl. II TE oraz Wiktoria Tajchert z kl. III cw. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Mamy nadzieję, że wystawione przez nas w budynku szkolnym prace plastyczne naszych uczniów wskazujące kierunek do biblioteki, zachęcą pozostałych do jej odwiedzenia
i sięgnięcia po nowości wydawnicze zakupione specjalnie dla naszych uczniów.

 

Violetta Kistowska – Lisek
Irena Marakkala Manage
Nauczycielki w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content