KOSZYKARKI DRUGIE W POWIECIE

Nie powiodło się reprezentantkom Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu obronić tytułu Mistrzyń Powiatu. Po zaciętych pojedynkach, lepsze okazały się uczennice I Liceum Ogólnokształcącego, zwyciężając w dwumeczu 105:95. Koszykarkom ZSZ pozostało „na pocieszenie” zwycięstwo w rewanżowym starciu przed własną publicznością.

Pierwsze spotkanie odbyło się na parkiecie rawickiego ogólniaka już w grudniu. Wówczas, po słabszej dyspozycji w drugiej połowie meczu, nasze zawodniczki uległy gospodyniom 69:57 (14:14, 15:26, 17:7, 23:10). Zespół ZSZ Rawicz reprezentowały: Klaudia Grońska (16 punktów), Hanna Wojciechowska (13), Małgorzata Szarzyńska (11), Weronika Jankowiak kpt (8), Joanna Wojnicz (6), Anna Kędzia (2), Karolina Kuropka (1), Joanna Mosiek, Jagoda Polowczyk i Marta Tomczak.

Rewanż, rozegrany w sali Zespołu Szkół Zawodowych przyniósł jeszcze więcej emocji. Po zaciętej końcówce, w ostatniej minucie meczu, koszykarki ZSZ Rawicz „wydarły” licealistkom zwycięstwo, pokonując je 38:36 (5:15, 12:2, 4:10, 17:9). Dwunastopunktowa zaliczka z pierwszego spotkania nie pozwoliła na obronę tytułu, plasując reprezentantki „zawodówki” na drugim miejscu w powiecie.

ZSZ reprezentowały: Weronika Jankowiak kpt (14 punktów), Hanna Wojciechowska (10), Klaudia Grońska (6), Karolina Kuropka (4), Małgorzata Szarzyńska (2), Joann

a Wojnicz (2), Anna Kędzia (2), Zuzanna Czeszel, Marta Tomczak i Jagoda Polowczyk. Opiekunem zespołu była Weronika Waresiak. Gratulujemy dziewczynom sportowej postawy na parkiecie i życzymy sukcesów podczas kolejnych zawodów sportowych.

        WERONIKA WARESIAK

nauczycielka wychowania fizycznego

w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

 

 

 

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content