Koszykarki ZSZ Rawicz drugie w rejonie

Drugie miejsce podczas Mistrzostw Rejonu leszczyńskiego w koszykówce dziewcząt zajęły uczennice Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Rywalizacja o wejście do finału Wielkopolski toczyła się w Zespole Szkół nr 2 w Lesznie.

 

            Do zmagań przystąpiły 3 zespoły. W pierwszym meczu uczennice rawickiej „zawodówki” rozgromiły rywalki z Wolsztyna, zwyciężając z nimi 55:17. W kolejnym pojedynku, ZS 2 Leszno pokonało ZSZ Wolsztyn 63:18. O zwycięstwie w turnieju przesądziło ostatnie spotkanie. W nim lepsze okazały się gospodynie, pokonując reprezentantki ZSZ Rawicz 47:25.

 

– Dziewczyny wyniosły z tego turnieju cenną lekcję na przyszłość. Czasem chęci i wola walki nie wystarczą, aby zwyciężyć. Chciałabym jednak je pochwalić, gdyż zostawiły na parkiecie swoje serce, walcząc o każdą piłkę do ostatniego gwizdka – powiedziała Weronika Waresiak, opiekun rawickiego zespołu.

 

ZSZ Rawicz zagrało w składzie: Anna Kędzia (kpt.), Karolina Kuropka, Klaudia Grońska, Weronika Jankowiak, Joanna Wojnicz, Hanna Wojciechowska, Klaudia Marecka, Marta Tomczak i Jagoda Polowczyk.

 

 

Weronika Waresiak
Nauczyciel wychowania fizycznego ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress