KREATYWNOŚĆ, ZABAWA ORAZ INTEGRACJA

W dniu 11 października klasa 2TLG wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Kędzią i opiekunem p. Magdaleną Nawrot udała się na wycieczkę do Wrocławia. Najpierw uczniowie musieli wykazać się refleksem w pokojach zagadek Secret Room. Musieli odkryć tajemnice pokoju, rozwiązując zagadki logiczne i manualne. Każda rozwiązana łamigłówka przybliżała do znalezienia klucza – ucieczki z pokoju. Uczniowie musieli wykazać się sprytem, spostrzegawczością, logicznym myśleniem, ważne było szybkie kojarzenie faktów, a także komunikacja i umiejętność pracy w zespole. Wrażeń było mnóstwo. Niektórzy musieli wyzwolić się z kajdanek i łańcuchów, inni położyć się w … trumnie. Wiele wrażeń, kreatywne myślenie i integracja grup to pozytywne efekty tej zabawy.

Kolejnym etapem naszego wyjazdu była wizyta w Niemieckim Konsulacie Generalnym. Zostaliśmy przyjęci przez panią konsul Marion Ramackers  (konsul w referacie kultury i w referacie gospodarki), która opowiedziała nam, czym zajmuje się Konsulat. Oprócz działań konsularno – prawnych bardzo ważna jest współpraca transgraniczna, polsko-niemiecka wymiana gospodarcza oraz promowanie kultury i języka niemieckiego w Polsce. Pani Konsul zainteresowała się także zawodami nauczanymi w naszej szkole i poinformowała, że podejmowane są działania, mające na celu umożliwienie odbywania praktyk zawodowych w Niemczech uczniom ze szkół w Polsce. O takich możliwościach będziemy – miejmy nadzieję – informowani. Pani Konsul zachęciła uczniów do poszerzania znajomości języka niemieckiego, gdyż poszukuje się absolwentów szkół zawodowych znających język niemiecki do pracy w przedsiębiorstwach polsko – niemieckich na obszarze województw graniczących z Niemcami.

W konsulacie dostaliśmy prezenty – komiks w języku polskim i niemieckim o Ślązaku Emilu Krebsie, który znał ponad 60 języków i wyemigrował do… Chin. Nauczycielki otrzymały książki o Niemczech. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu, a uczniowie planują już kolejny wyjazd i pobyt w pokoju zagadek.

Małgorzata Kędzia

Nauczycielka ZSZ w Rawiczu

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content