Kształcenie dualne w technikum szansą na rozwój młodzieży  

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu powraca do częściowej realizacji zajęć praktycznych przy współudziale znanych, rawickich zakładów pracy. Od 26 lutego br. zajęcia realizowane będą dla poszczególnych zawodów w firmach: RAWBUD Rawicz (technik budownictwa), RAWAG, GAZOMET, FERRPOL Bracia Matuszewscy (technik mechanik).

Celem tego przedsięwzięcia jest przybliżenie zajęć praktycznych do realnych warunków pracy oraz potrzeb pracodawców. Wznowienie tych działań jest też wstępem do stworzenia klasy patronackiej od września 2018 roku w zawodzie technik mechanik” – zaznacza Krzysztof Kazuń, kierownik szkolenia praktycznego w szkole. W chwili obecnej trwają intensywne prace nad ukonstytuowaniem prawnym takiego rozwiązania. Ze względu na płynące z niego korzyści przede wszystkim dla uczącej się młodzieży, ale ponadto dla samych zakładów pracy, jak i szkoły, która będzie w takiej kooperacji liczyć na pomoc w doposażeniu warsztatów w sprzęt niezbędny do profesjonalnego prowadzenia zajęć edukacyjnych – wydarzenie niniejsze ma szansę stać się kluczowym na lata przedsięwzięciem dla infrastrukturalnego rozwoju placówki.

 

Sabina Kasprzak
nauczycielka Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress