Kulinarne warsztaty o zapobieganiu marnotrawienia żywności

Grupa uczniów z klasy II, III, oraz IV uczących się w technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu miała okazję uczestniczyć w dniu 19 września br. w bardzo ciekawych warsztatach w ramach marszałkowskiego projektu EcoWaste4Food.

Warsztaty były oparte są na trzech filarach:  zapobieganie, uważność oraz przetwarzanie. Celem warsztatów było pokazanie i uświadomienie uczniom, jak duże ilości odpadów żywnościowych produkują, a poprzez to jak temu zapobiegać. Uczniowie mieli okazję zaobserwować w jak zarządza się żywnością w renomowanej restauracji „Concordia Taste” w Poznaniu. Szef kuchni przedstawił w jaki sposób przeciwdziałać zarówno stratom, jak i marnotrawieniu żywności. Uczniowie dowiedzieli się jak planować menu mając na uwadze jednocześnie zakup i maksymalne wykorzystanie produktów spożywczych, wielkość serwowanych porcji (wszystko zjadane), jak i przykładowe przepisy pozwalające działać restauracji w duchu „zero waste”.

Pobyt w restauracji zakończył się drobnym poczęstunkiem. Uczniowie wynieśli z warsztatów dobrą lekcję, która uświadomiła im, że należy racjonalnie gospodarować żywnością.

Monika Światała
Nauczycielka ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content