LABORATORIA NA POLITECHNICE POZNAŃSKIEJ.

Uczniowie klasy czwartej  technikum ekonomicznego uczestniczyli w laboratoriach typu ELOTOR skierowanych do przyszłych techników ekonomistów. Grupa  dwunastu uczestników pod okiem pracowników uczelni (pani Marty Bućko-Łoś oraz pani Grażyny Kończewskiej) realizowała  40-godzinne zajęcia w ramach projektu „Czas zawodowców  BIS-zawodowa Wielkopolska” wraz z opiekunem Agatą Kubiak.

Zajęcia to innowacyjny pomysł, który  ma swoje korzenie w koncepcjach tworzonych w ramach Akceleratora Wiedzy Technicznej (AWT®) obejmujących także doświadczenia ze współpracy z Central Ostrobothnia University of Applied Sciences w Finlandii. Ze względów epidemiologicznych laboratoria odbywały się w formie zdalnej  jako prezentacje, konsultacje z prowadzącymi, pokazy, zdalne wykonywanie ćwiczeń, łączenie się z urządzeniami w laboratoriach, praca samodzielna uczniów na podstawie przygotowanych materiałów czy praca w grupach.

Zajęcia specjalistyczne w laboratoriach miały na celu stworzenie rzeczywistych warunków pracy wzbogaconych o możliwość pełnego zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem. To połączenie dwóch najważniejszych elementów praktyki – kontaktu z wyposażeniem wykorzystywanym w przedsiębiorstwach oraz systemem ośmiogodzinnej pracy. Przed uczestnikami było wiele wyzwań  m.in. przeprowadzenie rozmowy rekrutacyjnej, dokumentacja przedsiębiorstwa, założenie własnej firmy czy zatrudnienie pracownika. Grupa musiała stawić czoła nowej formie zajęć ( praca z nowym oprogramowaniem i łączenie ze sprzętem, który znajduje się 100 km od Rawicza ) i w miarę poznania rosło ich zaangażowanie. Uczniowie czerpali z pracy wiele satysfakcji przy wsparciu prowadzących.

Dla uczestników laboratoriów była to kolejna możliwość, by poszerzyć swoje zawodowe kompetencje i być konkurencyjnym na rynku pracy. Młodzież została poddana testom sprawdzającym zdobytą wiedzę i umiejętności, a efekty pracy widnieją na certyfikatach potwierdzających udział w przedsięwzięciu.

 

Agata Kubiak

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content