Lekcja budowlanki w kopalni odkrywkowej

Niecodzienne zajęcia odbyli uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej Technikum Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu w zawodzie technik budownictwa. W poniedziałek młodzież wraz z opiekunami Anną Funką – Leciejewską, Tomaszem Sierpowskim oraz Rafałem Jędrzejakiem udali się do odkrywkowej kopalni kruszyw WALBET Radziechów 1. Lekcja praktyczna obejmowała poznanie kroków wydobycia kruszywa, etapy oczyszczania żwiru oraz rozbudowę węzła betoniarskiego Jadwisin. Od momentu wydobycia kruszywa przemieszczają się taśmą transportową i po kolei  przechodzą przez linię technologiczną, gdzie są kruszone i kilkakrotne płukane tak, aby spełniały najwyższe wymagania. Praktyczna lekcja w terenie została zrealizowana dzięki propozycji Prezesa firmy WALBET Pana Andrzeja Walkowiaka, który był pomysłodawcą wyjazdu oraz sponsorem transportu uczniów. Mimo zimnego wiatru młodzież z ogromnym zainteresowaniem obserwowała proces wydobycia, uszlachetniania oraz plac budowy. Dodatkowym elementem zwiedzania było obserwowanie mechanizmu działania elektrowni wiatrowych. W drodze powrotnej spotkała uczestników kolejna miła niespodzianka od szefa firmy – ciepły poczęstunek w ulubionej przez uczniów restauracji. Budowlańcy złożyli podziękowania na ręce kierownika kopalni za innowacyjną możliwość odbywania zajęć. Był to już druga wizyta w firmie WALBET.

 

Zespół Redakcyjny ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content