Lekcja w bibliotece pedagogicznej

W dniu 2 października uczniowie klas II TTi, II Te oraz  I TTi Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu gościli w Bibliotece Pedagogicznej. Była to i ich pierwsza wizyta w rawickiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Lesznie.

Celem lekcji było kształtowanie zainteresowań czytelniczych, wyrabianie u młodzieży nawyku korzystania z książek oraz szacunku do nich. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, jak można zapisać się do biblioteki na promocyjnych warunkach. Poznali specyfikę biblioteki pedagogicznej – profil zbiorów oraz jej odbiorców, a także ogólne zasady korzystania
z księgozbioru.

Kolejną biblioteką, którą odwiedzą uczniowie tych klas będzie Biblioteka Publiczna
w Rawiczu. Zapewne i tam uzyskają ciekawe informacje dotyczące specyfiki pracy oraz możliwości korzystania ze zbiorów, a co za tym idzie poznają różnice pomiędzy różnego typu bibliotekami (szkolną, pedagogiczną oraz publiczną).

Violetta Kistowska – Lisek Irena Marakkala Manage
Nauczycielki ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content