Lekcje z ZUS w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

W dniu 20 listopada br. odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu pierwsze zajęcia z projektu „Lekcje z ZUS”. Projekt ten powstał, by budować świadomość młodego pokolenia Polaków w ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

29 uczniów z klas technikum o profilu ekonomicznym mogło wysłuchać lekcji na temat „Co Ci się należy kiedy płacisz składki?”. Lekcję poprowadziła przedstawicielka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pani Teresa Krysiak, która w ciekawy sposób poparty przykładami z życia codziennego
i prezentacją multimedialną wyjaśniła jakie świadczenia przysługują osobom płacącym składki na poszczególne ubezpieczenia społeczne.

Wiadomości te stanowią bardzo ważny  punkt w przygotowaniach tych uczniów do zbliżającej się Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Nauczycielki ZSZ w Rawiczu
Agnieszka Konieczna
Joanna Sierpowska

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress