„Lesen gehen…” – Konkurs Pięknego Czytania

W dniu 23 października 2017 roku uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu prezentowali przed jury swoje umiejętności czytelnicze w ramach Konkursu PięknegoCzytania w języku niemieckim. W zmaganiach wzięło udział 20 osób.  Każdy z uczestników zaprezentował przed komisją dwa utwory poetyckie.   Jury w składzie: Patrycja Stelmaszyk, Małgorzata Kędzia, Weronika Swornowska i Magdalena Nawrot oceniało płynność czytania, wymowę, intonację i interpretację.

 

Pierwsze miejsce zdobył Hubert Ławniczak, na drugim miejscu uplasował się Adrian Otworowski, trzecie miejsce przypadło Kamilowi Malakowi. Komisja postanowiła przyznać również 5 wyróżnień: Karolinie Sidor, Nikoli Ścianie, Piotrowi Kupczykowi, Marcinowi Sowińskiemu, Miłoszowi Matuszczakowi.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się chłopcy z 2 pierwszych miejsc. Konkurs odbędzie się 18 listopada 2017 roku w Poznaniu w Bibliotece Filologicznej Novum UAM.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 

Opracowała: Magdalena Nawrot
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content