LOGISTYCY Z RAWICZA POZNAWALI POZNAŃ!

W dniu 2 października br. klasa 3TLG z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu  wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Poznania.  Była to okazja do zwiedzenia miasta, poznania historii Poznania oraz zintegrowania klasy.

Przewodnik pan Marcin Fabiszak w bardzo ciekawy sposób opowiedział uczniom o dzielnicy cesarskiej, poznańskim czerwcu 1956, o trudnych czasach zaborów i postawie pozytywistycznej mieszkańców Poznania, którzy walczyli z zaborcą budując własny teatr, kształcąc swoje dzieci i zakładając polskie instytucje. Na Starym Mieście obejrzeliśmy o 12.00 poznańskie Koziołki na ratuszu i zwiedziliśmy kościół farny. Z wieży zamku księcia Przemysła II podziwialiśmy panoramę miasta. Na koniec gościliśmy w Muzeum Rogala Świętomarcińskiego. Tam uczniowie nie tylko mogli poznać etapy przygotowania tego wypieku (niektórzy z nich zagniatali ciasto, wałkowali i nadziewali pysznym farszem), ale także usłyszeć poznańską gwarę i skosztować rogala według oryginalnej receptury.

 

Małgorzata Kędzia
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content