Milionerzy matematyczni w rawickim ZSZ

W dniu 14 marca br. obchodzony jest Dzień Liczby . Mając na uwadze ogłoszony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej rok 2019 Rokiem Matematyki postanowiliśmy w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu zorganizować w tym dniu dość nietypowy konkurs matematyczny. Chętni uczniowie wzięli udział w: „Matematycznych Milionerach”.

Przebieg konkursu wzorowany był na znanym teleturnieju. Uczestnicy udzielali odpowiedzi najpierw na pytanie eliminacyjne. Następnie uczniowie, którzy najszybciej rozwiązali poprawnie przedstawiony problem przystępowali do odpowiedzi na „12 pytań do miliona”. Każdy uczestnik mógł skorzystać z dwóch kół ratunkowych: pół na pół i pytanie do publiczności. Kilkoro uczniów odpowiedziało prawidłowo na część zadanych pytań osiągając ustalone progi gwarantowane.

Jako jedyna poprawnie na wszystkie 12 pytań odpowiedziała Daria Berus z klasy IITB. Gratulujemy Darii osiągniętego wyniku.

Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i jednocześnie pożytecznie spędzili czas wytężając pamięć i utrwalając zdobytą na lekcjach wiedzę matematyczną.

 

nauczycielki matematyki w ZSZ w Rawiczu
Bernadeta Staśkiewicz i Iwona Samól-Biedrowska

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content