MISTRZ ORTOGRAFII W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH W RAWICZU

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu podsumowane zostały wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Celem konkursu było promowanie umiejętności stosowania zasad ortograficznych oraz doskonalenie poprawnej pisowni. Uczniowie musieli zmierzyć się z trudnym, najeżonym pułapkami ortograficznymi zbiorem słów, ale poradzili sobie doskonale.

Tytuł Mistrza Ortografii na rok 2018 zdobyła Julia Dąbrowicz, uczennica klasy 4 technikum logistycznego. Miejsce II zajął Piotr Kupczyk z klasy 4 technikum teleinformatycznego, a miejsce III wywalczyła Monika Sznycer z klasy 3 technikum budowlanego. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę wręczyła organizatorka konkursu – p. Elżbieta Majewska wraz z dyrektorem szkoły – p. Piotrem Mośkiem.

Polska ortografia do najłatwiejszych nie należy. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że tak liczna grupa uczniów wzięła udział w ortograficznych zmaganiach. Warto podkreślić, że konkurs pomaga chronić język polski przed niekorzystnymi zjawiskami i zachęca młodzież do dbałości o poprawność językową w codziennym życiu. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w przyszłorocznych zmaganiach!

 

Elżbieta Majewska
Nauczycielka języka polskiego w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress