Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym

  1. 12. 2019r. w ZSP w Kościanie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

W rywalizacji dziewczyn brało udział 8  zespoły reprezentujące szkoły z rejonu leszczyńskiego : ZSE Leszno, ZSZ Wolsztyn, ZSR Grabonóg, ZSP Nietążkowo, ZSP Kościan, III LO Leszno, I LO Rawicz  i  ZSZ w Rawiczu. Wszystkie zespoły w wyniku losowania zostały podzielone na 2 grupy „A „ i „B” a następnie 2 najlepsze zespoły z każdej grupy grały w półfinale gdzie zwycięskie zespoły grały finał a przegrane toczyły rywalizację o trzecie miejsce. Nasze dziewczyny w składzie: Klaudia Chwierot , Martyna Lorenc i Klaudia Grońska po zaciętej rywalizacji  zajęły drugie miejsce w grupie „A”. I awansowały do półfinału. W półfinale rywalizowały z najlepsza drużyna z grupy „B” zawodniczki z III LO z Leszna okazały się lepsze. Dziewczynom została walka o 3 miejsce z ZSP z Nietążkowa. Po zaciętym pojedynku Dziewczyny ZSZ w Rawiczu zajęły ostatecznie IV miejsce co jest ogromnym sukcesem gdyż drużyny które wyszły z grupy to zawodniczki klubowe z licencją,  które trenują kilkanaście godzin w tygodniu. Ostateczna kolejność pań:

I miejsce ZSE Leszno,

II miejsce  III LO Leszno

III miejsce ZSP Nietążkowo

IV miejsce ZSZ Rawicz

V-IIIV miejsce ZSZ Wolsztyn , ZSR Grabonóg, ZSP Kościan, I LO Rawicz

W rywalizacji chłopców brało udział 8 zespoły reprezentujące następujące szkoły: ZSP Nietążkowo, ZSZ Gostyń, ZSTCKZIU Leszno, ZSP Kościan, I LO Leszno, ZSR Grabonóg, ZSZ Wolsztyn i  ZSZ w Rawiczu.  Chłopaki grani takim samym systemem co dziewczyny  czyli  Drużyny zostały rozlosowane na 2 grupy „A” i „B” Reprezentanci  naszej szkoły w  składzie : Oskar Dmyterko, Bartosz Świątkiewicz oraz Jakub Jasiak, nie zdołali jednak wyjść z grupy i ostatecznie zajęli V-IIIVmiejsce. Ostateczna kolejność panów:

I miejsce I LO Leszno

II miejsce ZSP Nietążkowo

III miejsce ZSTCKZIU Leszno

IV miejsce ZSP Kościan

V- IIIV miejsce ZSZ Rawicz, ZSZ Gostyń, ZSZ Wolsztyn, ZSR Grabonóg

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content