MŁODZIEŻ ZSZ POZNAŁA HISTORIĘ RODU MIELŻYŃSKICH.

Sejmik Województwa Wielkopolskiego, uznając potrzebę ukazywania i upowszechniania ponadczasowych wzorców osobowych i patriotycznych, ustanowił rok 2021 w województwie  wielkopolskim Rokiem Rodu Mielżyńskich.

W celu przybliżenia zasług tego Rodu dla historii regionu i kraju  nauczycielka  Renata Balcerek przygotowała prezentację, którą obejrzeli uczniowie całej szkoły na lekcjach historii oraz historii i społeczeństwa.

Prezentacja zawierała informacje dotyczące początków Rodu oraz biografie najbardziej znanych przedstawicieli, którzy w okresie zaborów umacniali i rozwijali ideę pracy organicznej, wpływali na rozwój nauki i kultury wielkopolskiej, a także angażowali się w walkę o odzyskanie niepodległości i kształt terytorialny II Rzeczypospolitej.

 

                                                                                                                                                              Renata Balcerek

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content