Młodzież ZSZ w  projekcie edukacyjnym „Przygoda z przyrodą”

W dniach 16 i 17 maja br. grupa  30 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu z klas I TLG, I TZ, I TM, I TBH oraz TE uczestniczyła w drugiej, wiosennej części  projektu edukacyjnego „Przygoda z przyrodą”.

Młodzież pod opieką p. Rafała Jędrzejaka oraz p. Magdaleny Nawrot udała się do Stacji Ekologicznej w Jeziorach położonej w Wielkopolskim Parku Narodowym. Uczniowie brali udział w zajęciach w ramach Laboratorium Badawczego Młodego Odkrywcy. Tematy dotyczyły różnych zagadnień przyrodniczych, takich jak: wody powierzchniowe i podziemne WPN i ich zagrożenia, działalności człowieka na mapie sozologicznej, mieszkańcy kropli wody-mikroroganizmy jeziorne WPN.  Dodatkową atrakcją była nocna obserwacja nietoperzy i sów żyjących w parku. Projekt w całości finansowany jest z funduszy Unii Europejskiej.

 

Rafał Jędrzejak
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content