MŁODZIEŻ ZSZ W RAWICZU PRZECIW UZALEŻNIENIOM

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, który przypada na 3 czwartek listopada młodzież ze szkolnego Patportu Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu przeszła ulicami miasta z hasłami profilaktycznymi. Celem marszu było zwrócenie uwagi na szkodliwości palenia tytoniu. Wygłaszano hasła  oraz przekazywano mieszkańcom ulotki  informujące  o negatywnym wpływie nikotyny.

Wolontariusze udali się również do Starostwa Powiatowego przy ul. Dąbrowskiego, gdzie odwiedzili stoisko z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w celu sprawdzenia poziomu nikotyny w organizmie smokolajzerem. Młodzież mogła również zaangażować w konkurs  z wiedzy dotyczącej skutków palenia.  Wygrane nagrody wywołały uśmiech i wzmocniły motywację do działania. Wolontariusze  mają nadzieję, że udało im się zwrócić uwagę mieszkańców na szkodliwość tytoniu.

 

Anna Funka – Leciejewska

Pedagog szkolny w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content