Nasze dziedzictwo – Święto Patrona w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

W dniu 31 maja br. społeczność Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu uroczystą akademią uczciła pamięć Stefana Bobrowskiego – patrona szkoły. „Dzisiejsza uroczystość ma stanowić dowód naszej pamięci o wybitnej jednostce, dla której niezwykle ważne były hasła wolności, braterstwa i niepodległości”  – powiedział dyrektor Piotr Mosiek rozpoczynając akademię i witając zgromadzonych gości, nauczycieli i uczniów.

Tego dnia przyznano po raz kolejny tytuł „Przyjaciela ZSZ w Rawiczu”. Wyróżnienie otrzymała firma ANGRED p. Andrzeja Gregora, a statuetkę w imieniu właściciela odebrał p. Mateusz Lorych – specjalista ds. zakupów i sprzedaży.

W uroczystości uczestniczyła p. Maria Wojtkowiak – Naczelnik Wydziału Oświaty, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Rawiczu  i odczytała życzenia od p. Adama Sperzyńskiego – Starosty Rawickiego, podkreślając niezwykłą moc dziedzictwa patrona szkoły.  Wśród zaproszonych gości znaleźli się członkowie Rady Powiatu, Cechu Rzemiosł Różnych oraz przedstawiciele rawickich firm.

Akademia była także okazją do nagrodzenia uczniów, którzy wyróżniają się swoją postawą i osiągają wysokie wyniki w nauce. Pan Piotr Mosiek wręczył tego dnia „Stypendia Dyrektora ZSZ w Rawiczu”. Otrzymali je następujący uczniowie: Daria Berus, Ewa Rudyńska, Lidia Kuźnia, Wiktoria Tajchert oraz Kamil Malak.

Obecni na akademii obejrzeli część artystyczną poświęconą Stefanowi Bobrowskiemu, a przygotowaną przez uczniów naszej szkoły pod nadzorem p. Arlety Białeckiej i p. Renaty Balcerek.

Sabina Kasprzak – nauczyciel ZSZ w Rawiczu

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress