„NIE MOŻNA SIĘ PODDAWAĆ!” – UCZNIOWIE ZSZ NA SPOTKANIU Z JANKIEM MELĄ

We wtorkowy poranek 21 listopada 2017 roku młodzież z Zespołu szkół Zawodowych w Rawiczu brała udział w spotkaniu w ramach  projektu ,,Wszyscy jesteśmy tacy sami” .  Uczniowie spotkali się w kinie Promień, gdzie po krótkim wstępie dotyczącym niepełnosprawności prowadzonym przez przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie obejrzeli film „Mój biegun”. Był on wprowadzeniem do późniejszej dyskusji z gościem specjalnym, jakim był Jan Mela – polski podróżniki, działacz społeczny, prezes fundacji ,,Poza horyzonty”. 

Okazja do posłuchania opowieści gościa była dla młodzieży ogromnym przeżyciem. Mieli okazję dowiedzieć się, że z każdej sytuacji życiowej można wyciągnąć coś dobrego. Jan Mela nie przyjechał, aby mówić o sukcesach i wyprawach, zamiarem jego było zwrócenie uwagi na przezwyciężanie trudów, jakie spotykają nas każdego dnia. Z ogromnym zachwytem można było posłuchać przepełnionego pozytywną energią oraz dobrym humorem człowieka, który mimo swojej niepełnosprawności czerpie z życia ogrom przyjemności. Dziękujemy organizatorowi Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu za możliwość uczestnictwa w spotkaniu.

 Anna Funka – Leciejewska
Pedagog szkolny ZSZ w Rawiczu

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content