Niecodzienna lekcja biblioteczna

W dniu  18 grudnia br. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu pod opieką nauczycieli bibliotekarzy p. Violetty Kistowskiej – Lisek oraz p. Ireny Manage uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Wrocławia. Głównym celem wyjazdu była lekcja biblioteczna w nowym budynku Biblioteki Uniwersyteckiej. W jej trakcie zostały omówione rodzaje zbiorów oraz zasady ich udostępniania użytkownikom. Pan Piotr Rossa – pracownik biblioteki, przedstawił  uczniom katalog elektroniczny BUWr i zdigitalizowane katalogi kartkowe umożliwiające zdalne zamawianie materiałów bibliotecznych. Zaprezentował również kolekcje Biblioteki Cyfrowej Uniwersytetu Wrocławskiego i objaśnił przyszłym studentom sposoby korzystania z nich.

Uzupełnieniem zajęć był spacer po nowoczesnych pomieszczeniach biblioteki,
w trakcie którego zwrócono uwagę na nowe rozwiązania funkcjonalne (np. strefa wolnego dostępu do zbiorów, kabiny pracy indywidualnej i zbiorowej). Kolejnym punktem programu  wycieczki było zwiedzanie starówki wrocławskiej. Uczniowie mieli przy tym okazję pospacerować między straganami jarmarku bożonarodzeniowego, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

 

Violetta Kistowska – Lisek,
Irena Manage
Nauczycielki ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content