Nowoczesne rozwiązania usprawniające proces produkcji i zarządzanie zapasami – jak to jest w praktyce?

Tajniki nowoczesnych rozwiązań produkcyjnych i sprawne zarządzanie zapasami było przedmiotem wycieczki zawodoznawczej uczniów klasy drugiej Technikum w ZSZ w Rawiczu, kształcących się w zawodzie technik logistyk. Praktyczne rozwiązania uczniowie mieli okazję zobaczyć w firmie Diehl Controls Polska Sp. z o.o w Namysłowie.

W kwietniu uczniowie wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych Alicją Stachowską i Magdaleną Sikorą zwiedzali i poznawali zadania swojego zawodu na halach produkcyjnych i magazynach firmy DIEHL Controls w Namysłowie. Dzięki uprzejmości Dyrekcji oraz Pani Adriany Maligłówki, pracownika działu HR i Pani Doroty Miś, pracownika działu Kontroli i Napraw, uczniowie zobaczyli etapy procesów produkcyjnych skomplikowanych podzespołów elektronicznych, zasady zamawiania i uzupełniania materiałów na produkcję, sposoby ich pobierania, dostarczania i transportu z magazynu na halę produkcyjną. Mieli okazję zobaczyć procedury przyjmowania dostaw, kontroli ilościowo-jakościowej materiałów, identyfikacji i znakowania kodami komponentów do produkcji, zasady lokowania zapasów na regałach w magazynie wysokiego składowania. Szczególną uwagę uczniów zwrócił magazyn w formie dużego regału okrężnego w pełni zautomatyzowanego oraz sprawne uzupełnianie zapasów w systemie KANBAN. Pracownik działu IT i Planowania Pan Łukasz Janczura przedstawił uczniom zastosowanie i korzyści płynące z programów informatycznych wykorzystywanych w firmie.

Młodzież miała okazję zobaczyć na czym polega  zarządzanie dużą firmą w tym nowoczesne zarządzanie logistyczne, jak usprawnia się proces produkcji, szuka sposobów wyszczuplania produkcji, obserwowała pracę urządzeń magazynowych oraz  stosowane zasady BHP. Uczniowie sami doświadczyli jak dba się o właściwe warunki bezpieczeństwa i zasady BHP, kiedy już na wejściu musieli ubrać się w specjalne fartuchy i nałożyć na buty opaski odprowadzające ładunki elektrostatyczne chroniące czułą elektronikę produkowaną w firmie.

Pracownicy DIEHL Controls przyjęli uczniów bardzo serdecznie i w pełni zaangażowani starali się zobrazować praktyczne wykorzystanie nowoczesnej logistyki, za co nauczyciele i uczniowie ZSZ w Rawiczu szczerze podziękowali.

 

Opracowała
Alicja Stachowska

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress