Nowy rok szkolny 2018/ 2019 rozpoczęty!

Uroczystą akademią w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu rozpoczął się 3 września br. nowy rok szkolny 2018/ 2019. Dyrektor szkoły dr Piotr Mosiek powitał zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów, którzy po dwumiesięcznym odpoczynku będą zdobywać wiedzę i doskonalić umiejętności w  murach Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością pan Marek Heinze – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy Rawicz, ale także rodzic szkoły. Życzył wszystkim udanego roku szkolnego i wielu sukcesów.

Dyrektor szkoły serdecznie powitał uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. W tym roku  w klasach pierwszych młodzież będzie uczyła się w sześciu klasach technikum i czterech klasach  szkoły branżowej. Dyrektor szkoły przedstawił nowych nauczycieli. Poinformował także o wydarzeniach i przedsięwzięciach, które miały miejsce w czasie wakacji, m. in. o  ukończeniu budowy boiska wielofunkcyjnego, utworzeniu klas patronackich, innowacjach pedagogicznych oraz międzynarodowym projekcie („Aktywny Europejczyk – kompetentny zawodowiec”), dzięki któremu młodzież naszej szkoły będzie odbywała zagraniczne praktyki m.in. w Hiszpanii czy Portugalii.

Na koniec młodzież udała się z nauczycielami  do klas, by zaplanować nowy  rok szkolny. Uczniowie klas pierwszych poznali zaś swoich wychowawców i zostali serdecznie powitani przez całą szkolną społeczność. Dr Piotr Mosiek życzył wszystkim wytrwałości, siły w codziennych szkolnych obowiązkach oraz owocnej pracy. Całą uroczystość poprowadziła przewodnicząca szkoły Anna Piątek – uczennica klasy IV kształcącej w zawodzie technik logistyk.

 

Sabina Kasprzak
Nauczyciel języka polskiego w ZSZ w Rawiczu

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content