O POLSKO – NIEMIECKIEJ WSPÓŁPRACY W ZSZ W RAWICZU

W dniu 2 i 3 marca 2018 roku odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu spotkania informujące społeczność placówki o szkole partnerskiej BERUFSSCHULZENTRUM AM WESTERBERG, o historii wymiany uczniów i o mieście Osnabrück. Uczniowie przedstawili w formie prezentacji ciekawostki o Osnabrück, położeniu miasta i jego znaczeniu. Młodzież omówiła ważne daty dotyczące historii miasta. Opowiedziała o  powstaniu szkoły zawodowej z Osnabrück, o zawodach, w jakich mogą się uczyć uczniowie, o wcześniejszej nazwie szkoły, która obowiązywała do 17 października 2007 roku. Zaprezentowano także postać Felixa Nussbauma, żydowskiego malarza, urodzonego w  Osnabrück i zamordowanego w Oświęcimiu. W kolejnym punkcie uczniowie przedstawili informacje o szkole partnerskiej,   o dotychczasowej współpracy polsko – niemieckiej.

O swoich wrażeniach ze spotkań z niemieckimi kolegami, o możliwościach porozumiewania się podczas wymian, zabawach integracyjnych, formach spędzania czasu wolnego opowiedzieli uczniowie z klas czwartych, którzy brali udział w wymianach. Zachęcili zebranych do udziału w spotkaniach młodzieży. Zebrani mogli obejrzeć także zdjęcia z wymian na przestrzeni 19 lat oraz filmik nakręcony przez uczennicę Olę Marciniak w Gdańsku w dniach 29.02-4.03.2016 roku.

Wystawę zdjęć i informacji o szkole partnerskiej i Osnabrück można będzie obejrzeć jeszcze przez kilka dni w holu szkoły. W spotkaniach skierowanych do wszystkich uczniów naszej szkoły uczestniczyli ponadto dyrekcja i nauczyciele. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie spotkań była Pani Małgorzata Kędzia – wieloletni opiekun szkolnego klubu europejskiego, osoba odpowiedzialna za koordynację współpracy z niemiecką placówką.

 

Zespół Redakcyjny w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content