Ogromny sukces filmowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu!

Niezwykłą niespodzianką okazało się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu „Wesele w naszej szkole”. Przypomnijmy, że  celem konkursu było zainteresowanie uczniów obchodzonym aktualnie rokiem „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Ze szkół  całego kraju na adres  Fundacji Hotele Polskie Dzieciom, która jest organizatorem konkursu oraz sponsorem nagród, wpłynęło kilkaset filmów nagranych na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego.

W dniu 27 listopada 2017 r. nastąpiło podsumowanie konkursu i okazało się, że film naszych uczniów  zajął I miejsce w kraju. Ogromny powód do dumy mają nie tylko aktorzy, ale i opiekunki Koła Przyjaciół Biblioteki – Panie Violetta Kistowska – Lisek oraz Irena Marakkala Manage, pod których kierunkiem powstał nagrodzony  film. Sukces naszej młodzieży cieszy tym bardziej, że w składzie  jury zasiadali aktorzy i działacze organizacji zajmujących się ochroną praw dziecka (prezes fundacji – Piotr Jacek Zygarski, Henryka Krzywonos – Strycharska, Edward Krajewski, Bożena Jarnot, Agnieszka Mirowska – Tomaszewska oraz Zofia Egierska).
Nagrodą dla zwycięzców jest 50% dofinansowanie do programu realizowanego podczas tygodniowego wyjazdu do Zakopanego lub Kawęczynka na Roztoczu w roku szkolnym 2017/18. Zdobywca pierwszego miejsca wystawi przedstawienie podczas pobytu
z uwzględnieniem scenerii oraz charakterystyki postaci „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Premierę filmu  zaplanowano na piątek, 1 grudnia br. w Zespole Szkół Zawodowych podczas organizowanej wtedy pierwszy raz w historii szkoły „NOCY MIKOŁAJKOWEJ”.

 

Violetta Kistowska – Lisek
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress