OLIMPIADA GEOGRAFICZNA 2019  Z UDZIAŁEM UCZNIÓW RAWICKIEGO TECHNIKUM

W dniu 9 lutego br.  w Poznaniu odbył się II etap (wojewódzki) Olimpiady Geograficznej. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu reprezentowali uczniowie  klas logistycznych: Dominik Nowakowski z klasy 4 TLG oraz Kamil Malak z klasy 2 TLG, którzy pod opieką nauczyciela  p. Rafała Jędrzejaka pojechali na Uniwersytet  imienia Adama  Mickiewicza w  Poznaniu.

Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się wiedzą z zakresu  hydrologii, geografii społeczno-ekonomicznej oraz środowiska przyrodniczego Morza Sródziemnego. Uczniowie naszej szkoły wypadli na tle 68 uczniów z całego okregu wielkopolskiego bardzo dobrze. Dominik uzyskał 64 pkt (do finału ustnego zabrakło mu  8 pkt), a debiutujący w tym etapie Kamil uzyskał 51,5 pkt.Warto dodać, że w tym doborowym gronie „młodych geografów” rawiccy uczniowie byli nielicznymi uczniami klas technicznych. Gratulujemy!

 

Rafał Jędrzejak – nauczyciel ZSZ w Rawiczu

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content