Piękne czytanie w języku Goethego

W dniu 22 października br. miał miejsce w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu szkolny etap V edycji konkursu pięknego czytania w języku niemieckim „Lesen gehen”.

W konkursie uczestniczyło 20 uczniów, w tym aż 15 z klas pierwszych. Uczniowie włożyli w przygotowanie do konkursu duży wysiłek. Pracowali nad poprawną wymową głosek oraz interpretacją wierszy. Pomocą w przygotowaniu do zmagań w czytaniu służyły germanistki. Jury konkursowe w składzie pani Małgorzata Kędzia i pani Magdalena Nawrot wybrało dwóch najpiękniej czytających uczniów. Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 23 listopada 2019 r. w Poznaniu zakwalifikowali się Michał Janson z klasy 3 tb oraz Ksawery Łuczak z klasy 1tt5. Wyróżnienia przyznano następującym uczniom:

Anna Orlicka klasa 1tz5

Jakub Siecla klasa 1tz5

Daria Berus klasa 3tb

Zuzanna Jarmuż klasa 1tz

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 

Małgorzata Kędzia
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress