„ Pierwszy film” – warsztaty medialne dla młodzieży w Zespole Szkół Zawodowych

Już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu przystąpili do programu warsztatów medialnych organizowanych przez Fundację „Filmowiec” z Poznania, a współfinansowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Uczniowie klasy pierwszej z Technikum Budowlanego w dniu 26 września 2019 roku wzięli udział w spotkaniu z koordynatorem projektu, instruktorem filmów oraz organizatorem cykli edukacyjnych dla młodzieży Piotrem Majdrowiczem.

Pierwsze zajęcia dotyczyły początków kina niemego i dźwiękowego oraz podstaw języka filmu. Mini wykład połączony był z prezentacją ruchomych obrazów oraz pokazu fragmentu filmu dokumentalnego, w trakcie którego młodzież prowadziła dyskusję na temat podstawowych różnic między filmem fabularnym a kinem faktów.

 

Arleta Białecka
nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content