Pod choinką

Uczennice technikum budowlanego Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu – Ewa Rudyńska, Lidia Kuźnia, Daria Berus oraz technikum logistycznego – Daria Adamska i Patrycja Suchanecka  18 grudnia br. udały się do Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawiczu. Celem ich wizyty, jak co roku, było czytanie wierszy o tematyce świątecznej i zabawy z dziećmi.

Mikołaje, choinki, bałwanki i świąteczne prezenty – wypełniły salę zasłuchanych sześciolatków. Swój talent muzyczny zaprezentowała Daria Berus, która na  flażolecie zagrała znane kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, które wspólnie z uczennicami zaśpiewały dzieci. Dziewczyny znakomicie spisały się w roli towarzyszek zabaw i nauczycielek, zwłaszcza Lidia Kuźnia, która przygotowała dla przedszkolaków zagadki i pytania związane z treścią utworów z usłyszanych bajek. Obdarowane słodyczami maluchy wspólnie z uczennicami  kolorowały papierowe postacie z  zaprezentowanych tekstów.

Wizyta w „zerówce” przebiegała w bardzo miłej i świątecznej atmosferze. Koordynatorem przedsięwzięcia była nauczycielka języka polskiego i wiedzy o kulturze.

 

 

Arleta Białecka
nauczycielka ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content