Półfinał konkursu recytatorskiego „Pan Tadeusz”

W czwartek 11 października br. w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie odbył się Półfinał Konkursu Recytatorskiego „Pan Tadeusz”, którego organizatorem był Zarząd Województwa Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Celem konkursu było upowszechnianie znajomości treści naszej epopei narodowej, jaką jest „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, kształtowanie kultury żywego słowa, doskonalenie kunsztu recytatorskiego, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz kompetencji pomocnych w wystąpieniach publicznych.

Udział w nim  wzięło dwoje uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji szkolnych: Izabela Sasin z klasy I TE oraz Eryk Kolibabka z klasy III TTi. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało dwuosobowe jury, a wszystkim uczestnikom przysłuchiwali się ich opiekunowie. Nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom recytatorski oraz umiejętności, które doskonalili pod kierunkiem opiekunek Koła Przyjaciół Biblioteki. Ze względu na bardzo wysoki poziom całego konkursu, wybór najlepszej trójki przechodzącej do finału nie był łatwy. Mimo, iż zabraknie przedstawicieli Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w finale, bardzo cieszymy się z wyróżnień, jakie otrzymali.

 

Violetta Kistowska – Lisek, Irena Manage
Nauczycielki w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress