POROZUMIENIE NA RZECZ WSPIERANIA SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO

Pomimo okresu letniego rawicki Zespół Szkół Zawodowych intensywnie pracuje nad zacieśnianiem własnych relacji z rynkiem pracy oraz instytucjami go wspierającymi. W dniu 5 lipca br. dyrektor szkoły – p. Piotr Mosiek podpisał porozumienie o współpracy edukacyjno – zawodowej z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie reprezentowanym przez dyrektora – p. Bolesława Ratajczaka.

Porozumienie zakłada między innymi: 1) podejmowanie wspólnych przedsięwzięć oraz koordynowanie działań na rzecz popularyzacji kształcenia dualnego i zawodowego, 2) wspieranie inicjatyw stron promujących kształcenie zawodowe, w tym – konkursów branżowych, konferencji oraz innych wydarzeń edukacyjnych, 3) współpracę w zakresie prowadzenia doradztwa zawodowego, 4) wspólne rozwijanie idei kształcenia dualnego skorelowanego na potrzeby przedsiębiorstw.

Podpisaniu porozumienia towarzyszyła merytoryczna dyskusja na temat konkretnych, przyszłościowych form współpracy obu instytucji, w której uczestniczyli: z ramienia szkoły – p. Krzysztof Kazuń – kierownik szkolenia praktycznego, z ramienia Centrum zaś – p. Marzena Szymańska-Grzegorzek oraz p. Agata Szłapka, specjalistki z zakresu doradztwa zawodowego i analizy rynku pracy.

Zespół Redakcyjny ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress