Pożegnanie absolwentów Technikum w Rawiczu oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

W dniu 27 kwietnia br. w murach rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych odbyła się uroczysta akademia zamykająca dla 161 młodych ludzi kolejny, życiowy etap. Absolwenci Technikum w Rawiczu oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych odebrali tego dnia z rąk wychowawców i dyrektora dr Piotra Mośka świadectwa wieńczące ich  wysiłek i zaangażowanie; 33 osoby otrzymały świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzice listy gratulacyjne.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz Powiatu: Starosta Rawicki –p. Adam Sperzyński, p. Ireneusz Młynek – przewodniczący Rady Powiatu Rawickiego, rodzice uczniów na czele z p. Katarzyną Matuszczak – Przewodniczącą Rady Rodziców,  a także  prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” – p. Michał Gertchen i przedstawicielki Zarządu Stowarzyszenia: p. Elżbieta Groblewicz i p. Urszula Mulkowska.

Dyrektor placówki p. Piotr Mosiek pogratulował wszystkim ukończenia szkoły i życzył powodzenia na zbliżających się egzaminach. Podkreślił, że życie jest wieczną wędrówką i należy iść dalej, dążąc do obranego celu. Życzenia maturzystom złożył w swym przemówieniu także Starosta Rawicki – p. Adama Sperzyński. Głos w imieniu uczniów opuszczających mury ZSZ w Rawiczu  (po raz ostatni) zabrała dotychczasowa przewodnicząca szkoły – Aleksandra Szałata. Absolwentów zaś pożegnała Anna Piątek – przedstawicielka klas trzecich.

Tytuł  Absolwenta Roku 2018 przyznany został Piotrowi Kupczykowi, zaś Najlepszego Sportowca Kacprowi Samule. Tymczasem Julia Wędlik i Katarzyna Głowacka zostały odznaczone tytułem Uczeń Dobrego Serca. Nagrodzeni zostali także uczniowie, który działali na rzecz szkoły, uczestniczyli w działalności Fundacji „Cordis”, działali w Klubie Europejskim czy Kole Turystycznym „Szprycha”. Goście i absolwenci obecni na akademii mogli obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez młodzież naszej szkoły pod nadzorem p. Arlety Białeckiej i p. Roberta Korczaka. Publiczności przypadł do gustu skecz pokazujący różne podejścia młodzieży do nauki orazegzaminu dojrzałości.

Wszystkim absolwentom ZSZ w Rawiczu życzymy, by był to początek pięknej, udanej drogi życiowej. Powodzenia na egzaminach maturalnych i potwierdzających kwalifikacje zawodowe.  Samych właściwych wyborów w dorosłym życiu!

 

Sabina Kasprzak
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content