Praktyczna lekcja budownictwa – BUDMA 2019

Przez cztery dni (od 12 – 15 lutego br.) stolica Wielkopolski stała się centrum spotkań inwestorów, projektantów, pasjonatów branży budowlanej. To właśnie po raz kolejny w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury – Budma 2019.

Z inicjatywy nauczyciela przedmiotów zawodowych p. Tomasza Sierpowskiego i pod opieką p. Sabiny Kasprzak młodzież Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu mogła uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu. Przyszli technicy budownictwa z różnych klas mogli pozyskać specjalistyczną wiedzę z zakresu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz poznać ofertę ponad 1000 wystawców. Całość ekspozycji została wystawiona na ponad 30.000 m2, mieściła się w kilku potężnych halach. Uczniowie z zainteresowaniem zwiedzali poszczególne stoiska, wypytywali specjalistów o nowatorskie rozwiązania, zbierali próbki materiałów budowlanych czy też sprawdzali swoją wiedzę w konkursach przygotowanych z myślą o nich. Zainteresowani mogli obejrzeć m.in. pokaz profesjonalnego montażu stolarki budowlanej czy uczestniczyć w różnego rodzaju szkoleniach tematycznych.

Była to nieco inna forma zdobywania wiedzy z zakresu budownictwa i architektury, a także okazja do integracji uczniowskiej.

 

Sabina Kasprzak – nauczyciel ZSZ w Rawiczu

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress