Praktyka zawodowa na promie Skania

Uczniowie z klasy III technikum Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych odbywali praktykę zawodową na promie m/f Skania. Katarzyna Biedrowska, Aleksandra Hądzlik, Magdalena Jarczewska, Natalia Nowacka, Weronika Plewińska, Jagoda Kubeczka, Anita Rosa, Marcin Stachowski, Aleksandra Ratajczak, Daniel Ścibor od 5 do 19 marca br. przebywali na promie pływającym między Świnoujściem a Ystad w Szwecji. Uczniowie pracowali w różnych działach m.in. w kafeterii, w kuchni  i housekeepingu.

Atmosfera pracy na promie była bardzo przyjemna, a załoga miła i życzliwa. Dla uczniów było to bardzo ciekawe doświadczenie zawodowe, które w przyszłości na pewno przyczyni się do odnoszenia większych sukcesów. Wszyscy praktykanci otrzymali certyfikat ukończenia praktyk wraz z bardzo dobrą oceną. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń o czym świadczą niektóre wypowiedzi:

Bardzo podobała mi się atmosfera na housekeepingu, wszyscy byli bardzo pomocni oraz sympatyczni– mówi Magda.

Bardzo podobała mi się praca na kuchni, atmosfera tam była bardzo miła, a pracownicy otwarci i pomocni– mówi Ola.

Bardzo podobało mi się to, że mogłem spędzić miło czas na promie– mówi Marcin.

Najbardziej interesowała mnie praca w Disco Barze, mogłam poznać pracę barmana i nauczyłam się robić wyśmienite napoje oraz kawy. – Natalia.

Jestem bardzo zadowolona, że mogłam skorzystać z możliwości praktyk na promie było to dla mnie nowe doświadczenie  i miło spędziłam tam czas – Anita.

Jestem bardzo zadowolona z pobytu na promie, bo miałam okazję zobaczyć jak wygląda praca na tak dużym statku ,zwiedziłam też piękne miasto portowe Ystad, poznałam wielu wspaniałych ludzi i spędziłam miło czas, na pewno dobrze będę wspominać praktykę zawodową J Weronika

Warto nadmienić, iż szkoła od kilku już lat współpracuje z Firmą UNITY LINE organizując praktyki zawodowe na promach. Wydatnie służy to uatrakcyjnieniu procesu edukacyjnego oraz przyczynia się do podnoszenia przez uczniów własnych kompetencji zawodowych i zdobywania nowych doświadczeń.

 

Zespół Redakcyjny ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress