Premierowy pokaz interaktywnej aplikacji edukacyjnej „Wielkopolanie w wojnie polsko-bolszewickiej 1920″

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w ramach zajęć edukacyjnych  mieli możliwość wzięcia udziału w bezpośredniej relacji z premierowego pokazu interaktywnej aplikacji www.wielkopolanie1920.mapyczasu.pl. Pokaz odbył się  26 stycznia, czyli  w 102 rocznicę zaprzysiężenia Wojsk Wielkopolskich przez generała Józefa Dowbora-Muśnickiego.

Podczas uroczystej premiery ogłoszono wyniki konkursu wojewody wielkopolskiego „Wierni do końca. Koleje losów żołnierskich 1918-1921 zapisanych w kamieniu”.

Pomysł powstania aplikacji zrodził się wiosną 2020 roku. Aplikację tworzyli specjaliści z Muzeum Narodowego w Poznaniu, Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego, Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu oraz urzędnicy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Za realizację technologiczną, digitalizację i multimedia odpowiedzialne było Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Interaktywna aplikacja edukacyjna oparta na technologiach Internetu to multimedialna mapa lokalizacji wydarzeń, będących polem działań wojsk wielkopolskich w walkach polsko-bolszewickich 1919-1921, z podziałem na poszczególne epizody, miasta i główne postacie wpisane w ciąg chronologii. Powstały także scenariusze gotowych lekcji historii, które pomogą zachować pamięć i dziedzictwo obrońców młodej polskiej niepodległości, którzy nierzadko są członkami naszych, poznańskich i wielkopolskich rodzin.

Projekt „Interaktywna aplikacja edukacyjna: Wielkopolanie w wojnie polsko-bolszewickiej 1920” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

                                                                                                                                                             Renata Balcerek

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress