Prezentacja o szkole partnerskiej w Osnabrück.

19 lutego br.  odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych spotkanie informujące wszystkich uczniów  o szkole partnerskiej BERUFSSCHULZENTRUM AM WESTERBERG, o historii partnerstwa, o mieście Osnabrück i ostatniej wymianie uczniów, która miała miejsce w dniach 18-22.03.2019.

Uczennice klasy 1tlg: Ada Andersch, Natalia Niedźwiecka i Roksana Pawlak przedstawiły w formie prezentacji ciekawostki o Osnabrück, o położeniu miasta, ważnych postaciach (pisarz pacyfista Erich Maria Remarque i malarz Felix Nussbaum) i  miejscach.

Miasto Osnabrück i jego położenie zaprezentował Hubert Jarmuż  z klasy 2tm.

Uczennice klasy 1tb5 Marta Biedrowska i Wiktoria Bogdańska opowiedziały o historii powstania szkoły zawodowej z Osnabrück, o zawodach, w jakich mogą się uczyć uczniowie, o wcześniejszej nazwie szkoły, która obowiązywała do 17 października 2007 roku.

W kolejnym punkcie Zuzanna Jarmuż z klasy 1tz i Jakub Klupś z 3tlg przedstawili informacje dotyczące historii naszego partnerstwa, która miała swój początek jesienią 1998 roku. Podkreślono zasługi Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która od ponad 20 lat wspiera finansowo nasze wymiany i Rady Rodziców.

O swoich wrażeniach ze spotkań z niemieckimi kolegami, o możliwościach porozumiewania się podczas wymian, zabawach integracyjnych, formach spędzania czasu wolnego opowiedzieli uczniowie, którzy brali udział w wymianach. Zachęcili zebranych do udziału w spotkaniach młodzieży.

Uczniowie obejrzeli tez krótki filmik z wymiany w Gdańsku w roku 2016.

Spotkanie poprowadziła Jagoda Konieczna z 3tlg, przewodnicząca Szkolnego Klubu Europejskiego.

Wystawę zdjęć i informacji o szkole partnerskiej i Osnabrück można będzie obejrzeć jeszcze przez kilka dni w holu szkoły.

Małgorzata Kędzia

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content