Prezentacja o szkole partnerskiej w  Osnabrück

W dniu 16 maja br.  odbyło się w rawickim Zespole Szkół Zawodowych spotkanie informujące społeczność placówki o szkole partnerskiej BERUFSSCHULZENTRUM AM WESTERBERG, o historii partnerstwa, o mieście Osnabrück i ostatniej wymianie uczniów, która odbyła się  w dniach od 18 do 22 marca br.

Uczniowie przedstawili w formie prezentacji ciekawostki o Osnabrück, położeniu miasta i ważnych miejscach. Młodzież omówiła ważne daty dotyczące historii miasta. Opowiedziała o  powstaniu szkoły zawodowej w Osnabrück, o zawodach, w jakich się może uczyć młodzież, o wcześniejszej nazwie szkoły, która obowiązywała do 17 października 2007 roku.

W kolejnym punkcie uczniowie przedstawili informacje o szkole partnerskiej i  historii naszego partnerstwa. Podkreślono zasługi Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która od 20 lat wspiera finansowo nasze wymiany i Rady Rodziców.

O swoich wrażeniach ze spotkań z niemieckimi kolegami, o możliwościach porozumiewania się podczas wymian, zabawach integracyjnych, formach spędzania czasu wolnego opowiedzieli uczniowie, którzy brali udział w wymianach. Zachęcili zebranych do udziału w spotkaniach młodzieży. Wystawę zdjęć i informacji o szkole partnerskiej i Osnabrück można będzie obejrzeć jeszcze przez kilka dni w holu szkoły.

Małgorzata Kędzia
Nauczycielka ZSZ w rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress