PROJEKT PROFILAKTYCZNY W ZSZ W RAWICZU

W dniu 20 kwietnia 2018 roku uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w ramach projektu profilaktycznego „Nie spal się na starcie” skorzystali z badania smokolajzerem. Projekt realizowany przez dzielnicowego sierż. Dawida Jankowiaka z  Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu przy współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych jest odpowiedzią na zagrożenia bezpieczeństwa współczesnej młodzieży szkolnej.

W związku z zarejestrowanym zjawiskiem uzależnienia od nikotyny funkcjonariusze oraz instytucje wspierające projekt będą podejmowały działania w zakresie minimalizacji zjawiska. Prowadzone działania prewencyjne przeciwdziałające uzależnieniom wśród młodych ludzi obejmować będą zajęcia dla uczniów i nauczycieli oraz rodziców. Piątkowe badanie nikotyny w organizmie zorganizowane przez Panią Izabelę Olińską z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Rawiczu było jednym z pierwszych elementów realizacji projektu.  Chętni uczniowie mogli poznać przyczyny wysokiego poziomu nikotyny oraz jej wpływu na organizm nastolatka. Plany realizacji zadania obejmują nie tylko działania informacyjne, ale również debaty, marsze oraz projekcje filmu.

 

Anna Funka-Leciejewska
Pedagog szkolny w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress