PROMUJEMY ZAWODY RZEMIEŚLNICZE!

W dniu 4 października br. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Rawiczu, rawickim Cechem Rzemiosł Różnych oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie zorganizował Noc Zawodowców. Celem przedsięwzięcia było promowanie zawodów rzemieślniczych i kształcenia zawodowego. Przedsięwzięcie niniejsze, jak również liczne spotkania dyrekcji szkoły z Zarządem Cechu i wieloma lokalnymi przedsiębiorcami, było przyczynkiem do zainicjowania i realizacji idei promowania wybranych zawodów rzemieślniczych poprzez nakręcenie filmów o tematyce branżowej.

Pomysł niniejszy został przyjęty z entuzjazmem przez Pana Tadeusza Szczepaniaka – szefa Zakładu Rzeźnicko – Wędliniarskiego w Gołaszynie oraz przez Pana Piotra Kortylewskiego – szefa PPHU Piekarni-Ciastkarni J. P. Kortylewscy, A. Danek z Zielonej Wsi. Prace nad filmami realizowane były przez Pana Marka Szulca – nauczyciela przedmiotów zawodowych w rawickim Zespole Szkół Zawodowych. Film, który powstał przy współpracy szkoły, Cechu i zakładów pracy, w dniu 4 grudnia br. Pan Piotr Mosiek – dyrektor szkoły przekazał Panu Tadeuszowi Szczepaniakowi. W kolejnym tygodniu następny materiał poświęcony branży cukierniczej przekazany zostanie Panu Piotrowi Kortylewskiemu.

Powstały materiał będzie służył upowszechnianiu zawodów branżowych w trakcie rozmaitych przedsięwzięć edukacyjnych, targów edukacyjnych, oraz na stronach internetowych szkoły, Cechu i zakładów pracy.

 

Zespół Redakcyjny ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content